Sztuka w ujęciu kamery. Trwają plenerowe pokazy filmów w ramach ON ART Festival!

Dwa miesiące pokazów w dziesięciu polskich miastach – do 6 września trwa w Polsce największy plenerowy festiwal filmowy Europy Środkowo-Wschodniej – On Art Festival.

Między innymi w Gdańsku, Sopocie czy Warszawie możecie zobaczyć ponad sto międzynarodowych tytułów biorących udział w konkursie głównym oraz przeglądzie kina fabularnego i dokumentalnego. Ogromna skala wydarzenia kontrastuje z jego wąską tematyką. W programie ujrzycie jedynie dzieła dotykające zagadnienia sztuki – kina, muzyki, tańca, street-artu, performance’u, malarstwa i dziedzin pokrewnych.

On Art Festival adresowany jest zarówno do artystycznych entuzjastów jak i osób, które latem szukają możliwości na ciekawe spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wydarzenie proponuje udział w pokazach w nietypowych miejscach, których atmosfera dodatkowo podnosi walory percepcyjne seansów. Tylko w stolicy obejrzycie filmy w takich lokalizacjach jak Park Łazienkowski, Królikarnia, Muzeum Narodowe czy Zamek Królewski.

Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami sztuki festiwal oferuje widzom darmowe uczestnictwo w projekcjach. Seanse pod chmurką rządzą się swoimi prawami – ze względu na zmienność pogody program pokazów jest ustalany z około 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Aktualną listę pokazów znajdziecie w kalendarium oraz na oficjalnym fanpage’u wydarzenia na Facebooku.

Zapraszamy na plenerowe leżaczki i do zobaczenia podczas seansów!

Mateusz Białas

Korekta: Łukasz Byczkowski

Udostępnij przez: