On Art 2021 – Festiwal Kina i Sztuki

Od 3 lipca trwa 10. edycja plenerowego festiwalu filmowego On Art 2021, na który składają się: konkurs międzynarodowy oraz przegląd filmów o sztuce.

Impreza odbywa się w 18 instytucjach w 8 miastach Polski, w tym w gdańskiej Kolonii Artystów, a podczas festiwalu zaprezentowanych zostanie ponad 100 projekcji – filmów fabularnych i dokumentalnych traktujących o najróżniejszych gałęziach sztuki, od sztuk pięknych po street-art. Na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące obowiązuje wstęp wolny.

Do konkursu międzynarodowego jury wybiera najbardziej wartościowe filmy spośród wielu propozycji z całego świata. Festiwal pokazuje publiczności produkcje różnorodne gatunkowo i tematycznie. Sztukę – utrwaloną na filmie – której nie zobaczymy nigdzie indziej.

Festiwal On Art 2021 ma dwie cechy, które odróżniają go od innych. Pierwsza to projekcje na wolnym powietrzu, w formule kin letnich. Dla osób, które spędzają wakacje w mieście nie ma nic przyjemniejszego, niż spotkać się wieczorem z przyjaciółmi, położyć się na kocach lub leżakach i wspólnie obejrzeć dobry, ambitny film. Drugą wyjątkową cechą jest skala – wiele miast, ponad dwa miesiące codziennych pokazów i imprez towarzyszących.

Aby pozostać na bieżąco z planowanymi projekcjami warto obserwować oficjalne profile organizatorów na Facebooku, Instagramie oraz stronę internetową onart.eu.

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w pokazach w imieniu redakcji Magazynu Filmowego Cinerama! 🙂

Udostępnij przez: